Technikum Ekonomiczne w Elblągu (1947-1967) - informator

Typ: DŻS Rok publikacji: 1967 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 44, [1] Sygnatura: DŻS - XI biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - szkolnictwo - 20 w.
  • Technikum Ekonomiczne w Elblągu - informator
  • Technikum Ekonomiczne w Elblągu
Data dodania: 18.01.2013

Technikum Ekonomiczne w Elblągu wydało informator obejmujący lata1947-1967, stanowiący skrótowy zarys dziejów Technikum Ekonomicznego oraz Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Elblągu. Przedstawia przegląd najważniejszych faktów związanych z rozwojem szkoły oraz rozwijającym się prężnie Elblągiem.Stały rozwój ekonomiki kraju i rosnące zapotrzebowanie na specjalistów w każdej gałęzi życia gospodarczego spowodowały wprowadzenie do szkół nowych kierunków kształcenia zawodowego. Informator przedstawia ogólny zarys, wprowadza trochę statystyki, przedstawia sylwetki nauczycieli, wykaz zasłużonych absolwentów szkoły, omawia prace pozalekcyjne, bibliotekę szkolną, sport, pierwszy zjazd absolwentów oraz rolę szkoły w życiu gospodarczym miasta Elbląga. Całość opatrzona licznymi zdjęciami.