Teatr Dramatyczny w Elblągu - „Reportaż”

Typ: Fotografia / zdjęcie Rok publikacji: 1979 Miejsce publikacji: Gdańsk Strony: 1 K. Sygnatura: FG III-79/5 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Teatr Dramatyczny w Elblągu - repertuar
  • Spektakl teatralny - 20 w.
  • Fotografia - 20 w.
  • Elbląg - teatr - 20 w.
Data dodania: 27.12.2011

Autor zdjęcia : W. Amerski, W : Miesięczna Kronika Fotograficzna : województwo elbląskie – marzec – 1979 r. (Nr 3/79). Gdańsk, Wydaw. : Krajowa Agencja Wydawnicza. Redaktor wydania : W. Amerski. Format : 28 x 21 cm. Na zdjęciu kadr ze spektaklu „Reportaż”, którego premiera miała miejsce 27 stycznia 1979 r. Widowisko oparte na tekstach Ernesta Brylla pobudzało do refleksji nad rzeczywistością. Eksperymentem było wykorzystanie techniki telewizyjnej jako integralnego składnika spektaklu. Reżyseria : Jacek Gruca. (Teatr Dramatyczny w Elblągu zajął II miejsce na Festiwalu Teatrów Ziem Północnych w Toruniu za w/w widowisko).