Teatr Dramatyczny w Elblągu - premiera

Typ: Fotografia / zdjęcie Rok publikacji: 1979 Miejsce publikacji: Gdańsk Strony: 1 K. Sygnatura: FG XII-79/12 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Teatr Dramatyczny w Elblągu - repertuar
  • Spektakl teatralny - 20 w.
  • Fotografia - 20 w.
Data dodania: 26.06.2012

Autor zdjęcia : Dariusz Bocian, W : Miesięczna Kronika Fotograficzna : województwo elbląskie – grudzień - 1979 r. (Nr 12/79). Gdańsk, Wydaw. : Krajowa Agencja Wydawnicza. Redaktor wydania U. Kaniewska. Format : 21 x 28 cm. Zdjęcie prezentuje kadr z inscenizacji "Lęki poranne" Stanisława Grochowiaka w reżyserii Danuty Jagły, której premiera miała miejsce w Teatrze Dramatycznym w Elblągu. Wódka stała się tematem komediowym czarnego spektaklu. Pokazane zostały stany alkoholowe starszego mężczyzny, u którego każda okazja (smutek, gorycz, tęsknota) - powoduje sięganie po alkohol. Używka powoduje upiorne zwidy, ale i radości po spożyciu najpiękniejszej trucizny życia – euforia przeplata się z goryczą minionych chwil. (Na fotogramie widnieje błędny tytuł sztuki).