Teatr Dramatyczny w Elblągu – pismo do KW PZPR w Elblągu

Typ: DŻS Rok publikacji: 1987 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 2 ; 2 ; 1 Sygnatura: DŻS - XV.6 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - historia - 20 w.
  • Druk urzędowy - 20 w.
  • Spektakl teatralny - 20 w.
  • Komitet Wojewódzki Polskiej Zjednoczoej Partii Robotnicznej w Elblągu
  • Teatr Dramatyczny w Elblągu - repertuar
Data dodania: 07.11.2012

Teatr Dramatyczny w Elblągu skierował pismo o sygn. L.dz. 1179/87 z dnia 11.11.1987 r. do Komitetu Wojewódzkiego Polskiej Partii Robotniczej w Elblągu o możliwość ponownego uzyskania pozwolenia na wyjazd w dniach 21-22.12.1987 r., tym razem do Sowietska.(W załączeniu również uzasadnienie w języku rosyjskim).Dokument podpisał Dyrektor Jerzy Sopoćko. Dodatkowo dołączono sprawozdanie z pobytu Teatru Dramatycznego z Elbląga w Kaliningradzie w dniach 30.10-1.11.1987 r. Teatr wystąpił tam ze sztuką Pierre Chesnota „Panienki madame Tiny” w reżyserii Sylwestra Szyszko i scenografii Danuty Olkowskiej. Jest jeden z kilku przykładów korespondencji w różnych sprawach do różnych instytucji sprawczych w mieście, prowadzonej przez Teatr Dramatyczny w Elblągu - pozostałe można odszukać w naszej wyszukiwarce pod tytułem - "Teatr Dramatyczny w Elblągu – pismo do".