Teatr Dramatyczny w Elblągu – klub dyskusyjny

Typ: Fotografia / zdjęcie Rok publikacji: 1980 Miejsce publikacji: Gdańsk Strony: 1 K. Sygnatura: FG XII-80/6 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Teatr Dramatyczny w Elblągu - repertuar
  • Spotkania autorskie
  • Fotografia - 20 w.
Data dodania: 12.04.2012

Autor zdjęcia: K. Urban, W: Miesięczna Kronika Fotograficzna : województwo elbląskie– grudzień – 1980 r. (Nr 12/80). Gdańsk, Wydaw.: RSW Prasa, Książka, Ruch. Format: 24 x 18 cm. Z inicjatywy ZSMP w Elblągu organizowane były po spektaklach teatralnych młodzieżowe dyskusje z udziałem twórców przedstawienia. Na zdjęciu kadr z dyskusji z aktorami grającymi w sztuce „Co u pana słychać” Krzysztofa Kąkolewskiego, jednego z najważniejszych polskich przedstawicieli literatury faktu, znanego z poruszania tematów bulwersujących. Sztuka kontrowersyjna, oparta na zbiorze wywiadów z byłymi nazistami wysokiej rangi, o powojennej moralności i zbrodniarzach hitlerowskich.