Tadeusz Link: EFIAP: Fotografika – afisz

Typ: Afisz / plakat Rok publikacji: 1972 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 1 K. Sygnatura: DŻS - XV.10 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Teatr im. Stefana Jaracza Olsztyn-Elbląg - wystawa
  • Link, Tadeusz (1916-2000)
  • Elbląskie Towarzystwo Kulturalne
  • Fotografia - wystawa - 20 w.
  • Międzynarodowa Federacja Sztuki Fotograficznej (FIAP)
  • Związek Polskich Artystów Fotografików
Data dodania: 05.12.2012

Związek Polskich Artystów Fotografików oraz Elbląskie Towarzystwo Kulturalne zaprasza do foyer Teatru im. Stefana Jaracza w Elblągu na wystawę prac polskiego wybitnego fotografika Tadeusza Linka (1916-2000). Artysta znany przede wszystkim z fotografii teatralnej, aktów i pejzaży. Link wielokrotnie był wyróżniany, m.in. w 1957 r. otrzymał miano „artysty” (AFIAP) przyznawaną przez powstałe w 1950 r. (założyciel - Dr. M. Van de Wijer) stowarzyszenie - Międzynarodową Federację Sztuki Fotograficznej (FIAP) (fr. Fédération Internationale de l'Art Photographique) oraz w 1967 r. otrzymał tytuł fotograficzny: „wybitnego artysty” (EFIAP). Na zdjęciu afisz zapowiadający wystawę, która będzie czynna od dnia 25.03 – 23.04.1972 r.