Tablica pamiątkowa Związku Sybiraków (Kwidzyn) [skoroszyt]

Typ: DŻS Rok publikacji: 1996 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: [4] K. Sygnatura: DŻS - VI.4.5.1 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Tablica pamiątkowa Związku Sybiraków w Kwidzynie
  • Kwidzyn - historia
  • Wojewódzki Komitet Ochrony Pamięci Walk Męczeństwa w Elblągu
  • Karty ewidencyjne miejsc pamięci narodowej w Polsce
Data dodania: 02.08.2017

Tablica pamiątkowa umieszczona wraz z pięcioma innymi we wschodniej części kwidzyńskiej katedry p.w. Św. Jana. Wykonana z czarnego polerowanego marmuru o wymiarach 77 x 86 x 6,5 cm. Tablica ufundowana ze składek członków Związku Sybiraków w Kwidzynie i dobrowolnych składek społeczeństwa miasta. U góry tablicy w kole znak Związku Sybiraków oraz tekst inskrypcji gdzie znalazł się również cytat z twórczości Adama Mickiewicza. W lewym rogu nazwisko wykonawcy: M. Paprocki. Skoroszyt zawiera plan orientacyjny, zdjęcie w kolorze, wymiary, opis lokalizacji, szkic sytuacyjny. Tekst oraz zdjęcie - Maria Gawryluk, plany wykonał - Dariusz Barton. Karta ewidencyjna miejsca pamięci narodowej pochodzi z dużej kolekcji dokumentów życia społecznego Biblioteki Elbląskiej.