Szkolne Echo wydanie jesienne klasy VIIc szkoły podstawowej nr 25 - gazetka szkolna

Typ: DŻS Rok publikacji: [1997] Strony: 12 Sygnatura: DŻS - XI biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - szkolnictwo - 20 w.
  • Gazetka szkolna - 20 w.
  • Wydawnictwa młodzieżowe - 20 w.
  • Szkoła Podstawowa nr 25 im. Janusza Kusocińskiego w Elblągu - historia
  • Szkoła Podstawowa nr 25 im. Janusza Kusocińskiego w Elblągu
Data dodania: 06.03.2020

"Szkolne Echo", podobnie jak inna gazetka "Dakopa" z tego samego okresu (około1997) pochodzi ze szkoły podstawowej nr 25 im. Janusza Kusocińskiego znajdującej się w Elblągu przy ulicy Wyżynnej 3. Gazetka ma format A-4 ale była luźno zszyta w górnym, lewym rogu. Strona tytułowa rysowana i kserowana, całość wykonywana w tonacji czarno-białej kserowanej, przy czym, na drukowane komputerowo strony dorysowywane są obrazki lub ręczny tekst a następnie kserowane. Lub odwrotnie na rysunki wklejany był tekst a następnie kserowany. Przyglądając się wykorzystanym czcionkom, gazetę przygotowywano na pierwszych komputerach osobistych. Czasopismo zamiast stopki redakcyjnej posiadało na ostatniej stronie adnotację - redakcja VIIc. Brak nakładu, kolejności numeru, roku wydania, nie wiadomo, jaki to był periodyk odnotowano tylko informację - wydanie jesienne. Widnieje również cena po denominacji (50 gr), paginacja ręczna 12 stron oraz inicjały i nazwiska redaktorów czasopisma. W treści znajdziemy informację o 14 października Dniu Nauczyciela, wiersz dla profesorów od uczennicy VIIc, wywiady z osobami pracującymi w szkole nr 25 - praktykantka j. polskiego, prowadząca sklepik szkolny, dentystka szkolna. Jeden artykuł interwencyjny w sprawie religii na działkach, porady kosmetyczne, pochodzenie imion, artykuł o dobrych manierach. Ostatnie strony zajmował własny komiks, reklama MDK (Młodzieżowego Domu Kultury) mieszczącego się przy ulicy Bema 37. Ostatnim czasopismem ze szkoły podstawowej nr 25 z którym, możemy się zapoznać na stronach Wortala Historycznego był "Pan Tomelek" redagowany przez klasę IIIc.