Szkoła i My – gazetka szkolna

Typ: DŻS Rok publikacji: 1975 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 21, [2] Sygnatura: DŻS - XI biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - szkolnictwo - 20 w.
  • Gazetka szkolna
  • Wydawnictwa młodzieżowe
  • II Liceum Ogólnokształcące w Elblągu
Data dodania: 17.01.2013

Młodzież II Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu wydawała w latach 70tych XX wieku gazetkę szkolną pt.: ”Szkoła i My”. Na zdjęciu widoczny jeden z numerów z roku 1975, który zawiera m.in.: wiersz z cyklu „Sonety pedagogiczne”, debiuty młodych ludzi w poezji, humorystyczne „migawki” z życia szkoły, krzyżówkę oraz horoskop. Gazetkę wydawało kolegium pod redakcją Marka Pietrzaka (pseud. Cegła). Gazetka stanowiła ciekawą propozycję zarówno dla uczniów jak i grona nauczycielskiego. W zbiorach Biblioteki Elbląskiej posiadamy wiele dokumentów związanych z II Liceum Ogólnokształcącym, część z nich dostępna jest po wpisaniu do Wortalu hasła - II Liceum Ogólnokształcące im. K. Jagiellończyka w Elblągu.