Szansa dla młodzieży nauka - zawód - praca (1977, szlifierz łopatek turbinowych) - afisz

Typ: DŻS Rok publikacji: 1977 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 1 K. Sygnatura: DŻS – VII.4.1 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - szkolnictwo - 20 w.
  • Komenda OHP przy Zakładach Mechanicznych im. gen. K. Świerczewskiego w Elblągu
  • Zakłady Mechaniczne im. gen. K. Świerczewskiego "Zamech" w Elblągu
Data dodania: 23.10.2017

W 1977 roku wydano dwa plakaty związane z drukowaną w połowie lat 70-tych serią zaczynającej się słowami "Szansa dla młodzieży", z dopiskiem "Nauka - zawód - praca". Ofertę zadeklarował Ochotniczy Hufiec Pracy (OHP) Zarządu Zakładowego Związku Socjalistycznej Młodzieży Polskiej (ZZ ZSMP) dla młodzieży dochodzącej przy Zakładach Mechanicznych im. gen. K. Świerczewskiego na ulicy Stoczniowej 2. Afisz dotyczył młodzieży z dobrym stanem zdrowia stwierdzonym przez lekarza zakładowego, ukończoną szkołą podstawową, ukończeniem 18 lat. Rozpoczęcie nauki planowano na 3 stycznia 1978 roku, po ukończeniu otrzymywało się dyplom w zawodzie szlifierz łopatek turbinowych. Zakłady Mechaniczne oferowały naukę pod nadzorem wysoko wykwalifikowanych instruktorów, korzystanie z urządzeń socjalnych, działalności kulturalno-oświatowej, sportowej, korzystne warunki płacy, stałe zatrudnienie, zakwaterowanie w hotelu zakładowym tylko dla 15 junaków z klasy liczącej 35 osób. Po wpisaniu słów - "Szansa dla młodzieży" lub "OHP", ukaże nam się w wyszukiwarce więcej wyników dokumentów na ten temat.