Szansa dla młodzieży (1977) - afisz

Typ: DŻS Rok publikacji: 1977 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 1 K. Sygnatura: DŻS – VII.4.1 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - szkolnictwo - 20 w.
  • Komenda 8-5 OHP w Elblągu
  • Kombinat Budownictwa Komunalnego w Elblągu
Data dodania: 23.10.2017

Następny afisz z serii wydawanej w połowie lat 70-tych, zaczynających się słowami - "Szansa dla młodzieży", wydawanych przez Ochotniczy Hufiec Pracy (OHP), skierowanych do młodzieży z trudnych, biednych i wiejskich środowisk. Tym razem, wydała go sama Komenda OHP, o numerze 8-5 mieszcząca się przy ulicy Łęczyckiej 26, przy Kombinacie Budownictwa Komunalnego (KBK) w Elblągu. Afisz pochodził z 1977 roku i dotyczył młodzieży męskiej w wieku 16-24 lat z ukończoną 5 klasą szkoły podstawowej. Zapisy na rok 1977/78 do hufca stacjonarnego szkolnego jednorocznego umożliwiającego zdobycie zawodów murarz-tynkarz, monter nawierzchni drogowych, stolarz maszynowy lub mechanik samochodowy (spora zmiana w profilu zawodowym i sposobie naboru w stosunku do dwóch poprzednich lat). Nauka odbywała się w jednorocznym Podstawowym Studium Zawodowym dla pracujących a po jego ukończeniu istniała możliwość przyjęcia do dwuletniego hufca. Umożliwiał on wyuczenie się zawodu, odbycie zasadniczej służby wojskowej oraz pracę za wynagrodzenie. Pozostałe warunki oferowane przez KBK pozostały bez zmian - bezpłatne zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych, całodzienne wyżywienie (częściowo odpłatne), wynagrodzenie inne dla młodocianych inne dla pełnoletnich, mundur i odzież robocza, raz w miesiącu opłatę na wyjazd do rodziny, korzystanie z kina, rajdów lub obozów. W tym samym roku wydano również afisz z podtytułem "Nauka - zawód - praca", inne afisze z serii można znaleźć po wpisaniu do wyszukiwarki Biblioteki Elbląskiej słów - "Szansa dla młodzieży", "OHP".