Systema S.S. theologiae tribus libris adornatum per...

Typ: Stary druk Rok publikacji: 1611 Miejsce publikacji: Coloniae Allobrogum Autor:
  • Keckermann, Bartholomeus
Strony: [8], 493, [17] Sygnatura: Pol.7.II.5671 biblioteka cyfrowa link Języki: lat Hasła kluczowe:
  • Keckermann, Bartłomiej (1572-1609)
  • Druk teologiczny - 17 w.
  • Rozprawa naukowa - 17 w.
Data dodania: 10.03.2014

Rozprawa teologiczna gdańskiego uczonego Bartłomieja Keckermann’a (1572-1609), twórcy systemu geografii oraz autora pierwszej w Polsce pracy z dziedziny oceanografii. Dzieło składa się z trzech części. W tekście rękopiśmienne marginalia, ozdobniki nad tekstem oraz winieta na końcu druku. Druk posiada spis treści oraz indeks alfabetyczny. Na stronie tytułowej znak drukarski (kompozycja otwarta) - drzewo, nad nim ręce wyłaniające się zza obłoków, trzymające szarfę z napisem: " Sine Te Nihil" (Nic bez Ciebie). Na karcie tytułowej - usunięty ekslibris rękopiśmienny "Simon Loiz No 111". Dawna sygnatura: U 7. Typ oprawy druku (materiał) - biały pergamin (oprawa z japem); okładzina - tektura; krawędzie przycięte - nakrapiane; niewielkie deformacje; średnie zabrudzenia/niewielkie zażółcenia/zbrązowienia; niewielkie ubytki spowodowane przez owady. W 2010 r. druk poddano konserwacji zachowawczej w ramach projektu „Konserwacja zachowawcza druków XV-XVII w. Biblioteki Elbląskiej”.