Sympozjum Muzyczne Poświęcone Życiu Muzycznemu w Latach 1945 - 1975 w Elblągu, Malborku, Nowym Dworze, Sztumie - zaproszenie

Typ: DŻS Rok publikacji: 1976 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 2 K. Sygnatura: DŻS - XV.7 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - muzyka - 20 w.
  • Gdańskie Towarzystwo Naukowe
  • Sekcja Muzykologiczna Wydziału Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w Gdańsku
  • Wydział Kultury i Sztuki Urzędu Wojewódzkiego w Elblągu
  • Teatr Dramatyczny w Elblągu - koncert
Data dodania: 27.12.2012

Państwowa Wyższa Szkoła Muzyczna w Gdańsku, Wydział Kultury i Sztuki Urzędu Wojewódzkiego w Elblągu oraz Sekcja Muzykologiczna Wydziału i GTN (Gdańskiego Towarzystwa Naukowego) przygotowały sympozjum muzyczne poświęcone "Życiu muzycznemu w latach 1945 - 1975 w Elblągu, Malborku, Nowym Dworze, Sztumie". Sesja odbyła się w dwóch częściach, w dwóch różnych miejscach - część pierwsza "teoretyczna" miała miejsce 26.04.1976 r. w Elblągu o godz. 14.00 w Zakładowym Domu Kultury "Zamech", w której przeczytano referaty czterech osób. Druga część obejmowała koncert w wykonaniu uczniów szkół muzycznych oraz muzyków amatorów, który odbył się tego samego dnia o godz. 18.00 w Teatrze Dramatycznym w Elblągu. Biblioteka Elbląska jest w posiadaniu także samego zaproszenia na ten koncert, oraz afisza zwiastującego to wydarzenie naukowo-muzyczne.