Sympozjum Muzyczne Poświęcone Życiu Muzycznemu w Latach 1945 - 1975 w Elblągu, Malborku, Nowym Dworze, Sztumie - afisz

Typ: Afisz / plakat Rok publikacji: 1976 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 1 K. Sygnatura: DŻS - XV.7 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - muzyka - 20 w.
  • Koncert - muzyka - 20 w.
  • Gdańskie Towarzystwo Naukowe
  • Wydział Kultury i Sztuki Urzędu Wojewódzkiego w Elblągu
  • Teatr Dramatyczny w Elblągu - koncert
Data dodania: 28.12.2012

Państwowa Wyższa Szkoła Muzyczna (PWSM) w Gdańsku, Wydział Kultury i Sztuki Urzędu Wojewódzkiego w Elblągu oraz Komisja Muzykologiczna Wydziału i Gdańskiego Towarzystwa Naukowego zorganizowały sympozjum muzyczne poświęcone "Życiu muzycznemu w latach 1945 - 1975 w Elblągu, Malborku, Nowym Dworze, Sztumie". Sesja przebiegała w dwóch częściach w dwóch różnych miejscach - część pierwsza dotyczyła referatów absolwentów PWSM w Gdańsku i dyskusji po odczytach, dnia 26.04.1976 r. w Elblągu o godz. 14.00 w Zakładowym Domu Kultury "Zamech". Część druga odbyła się tego samego dnia w sali Teatru Dramatycznego w Elblągu o godz. 18.00. Był to koncert w wykonaniu uczniów szkół muzycznych oraz muzyków amatorów. Z tej naukowo-muzycznej imprezy w zbiorach Dokumentów Życia Społecznego pozostały obok prezentowanego afisza dwa inne zaproszenia - jeden na koncert, drugi na obrady.