Święto Niepodległości z 1997 (Msza) - ulotka

Typ: DŻS Rok publikacji: 1997 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 1 K. Sygnatura: DŻS - VII.12 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Narodowe Święto Niepodległości - 20 w.
  • Wojewoda Elbląski - 20 w.
  • Katedra Św. Mikołaja - 20 w.
  • Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Elblągu
Data dodania: 23.04.2019

Ulotka wydana przez Wojewodę Elbląskiego, w której informuje o Mszy Świętej w intencji Ojczyzny. Msza miała zostać odprawiona 11 listopada 1997 r. o godz. 13.00 w Katedrze Św. Mikołaja w Elblągu. U dołu dokumentu widnieje dodatkowa informacja skierowana do członków pocztów sztandarowych, aby byli gotowi na 12:45, natomiast samo wejście do Katedry miało nastąpić o 12:55. Ulotka pochodzi ze zbiorów prywatnych byłej Dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej (WBP) w Elblągu, pani Krystyny Gryczycho, co widać po pięknej charakterystycznej pieczątce. Dokładnie taką samą ulotkę oraz takiej samej treści dokument posiadamy w swoich zbiorach z roku 1995. Jeszcze inne o podobnej treści a związane ze Świętem Niepodległości z różnych lat możemy znaleźć na naszych stronach internetowych wpisując w wyszukiwarkę słowa - "Święto Niepodległości". Są jeszcze dwa inne dokumenty, który stanowią całość z ta ulotką, zaproszenie na koktajl(1997) oraz wspaniale przygotowana edytorsko, obwoluta do tych dwóch dokumentów(1997). Zaproszenie pochodzi także ze zbiorów prywatnych pani Krystyny Gryczycho, co widać po pięknej charakterystycznej pieczątce.