Święto Niepodległości Koktajl z 1997 - zaproszenie

Typ: DŻS Rok publikacji: 1997 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 1 K. Sygnatura: DŻS - VII.12 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Narodowe Święto Niepodległości - 20 w.
  • Wojewoda Elbląski - 20 w.
  • Katedra Św. Mikołaja - 20 w.
  • Wydział Kultury i Sportu Urzędu Wojewódzkiego w Elblągu
  • Polski Związek Tenisa Stołowego w Warszawie
  • Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu
Data dodania: 23.04.2019

Zaproszenie Wojewody Elbląskiego na uroczyste obchody Święta Niepodległości w dniu 11.11.1997 r. W tym dniu o godz. 13.00 w Katedrze Św. Mikołaja miała odbyć się Msza Święta prowadzona przez Ks. Biskupa Elbląskiego w intencji Ojczyzny. Opisywane tu, drugie zaproszenie, na koktajl wydany z okazji obchodów - jest imienne dla pana Marka Wnuka, w latach 1989-1997 pełniącego obowiązki wicedyrektora Wydziału Kultury i Sportu Urzędu Wojewódzkiego (UW) w Elblągu. Następnie od października 1999 do 2007, pełnił funkcję Viceprezesa Polskiego Związku Tenisa Stołowego (PZTS) w Warszawie. Po latach rozłąki z Elblągiem zdecydował o powrocie do miasta, w którym zaczynał zawodową pracę, startując i wygrywając w konkursie na dyrektora elbląskiego Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji (MOSiR). Przyjęcie okazjonalne miało się odbyć w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Elblągu, ul. Św. Ducha 5 (Sala Witrażowa, obecnie Sala U Św. Ducha) w godz. 15.00-16.30. Zaproszenie na koktajl wydrukowano na kartce czerwonej barwy, co harmonizowało graficznie z bielą kartki (ulotki na mszę). Całość dokumentu zamykała stylizowana, na kartonie o fakturze skóry, charakterystycznie zdobiona obwoluta. Zaproszenie pochodzi ze zbiorów prywatnych byłej Dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Elblągu, pani Krystyny Gryczycho, co widać po pięknej charakterystycznej pieczątce.