Święto Narodowe Trzeciego Maja z 1997 - obwoluta

Typ: DŻS Rok publikacji: 1997 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 3 K. Sygnatura: DŻS - VII.12 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Święto Narodowe Trzeciego Maja - 20 w.
  • Wojewoda Elbląski - 20 w.
  • Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Elblągu
Data dodania: 24.04.2019

Druk składający się z dwóch dokumentów - informacji o Mszy i zaproszeniu na Koktajl z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja z 1997 roku został osłonięty obwolutą. Obwoluta ta stylizowana, w barwach narodowych, na kartonie o fakturze skóry, trójdzielna. Zdobiona flagą narodową dzieloną przez skos na prawo oraz srebrną grafiką godłem Orła w Koronie w górnym lewym rogu. Natomiast w dolnym prawym srebrny napis Wojewoda Elbląski. Zaproszenie pochodzi ze zbiorów prywatnych byłej dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Elblągu, pani Krystyny Gryczycho. Wszystkie trzy elementy druku opisane powyżej, są podobne w stylistyce i grafice do dokumentu Wojewody Elbląskiego poświęconemu Narodowemu Świętu Niepodległości z tego samego roku.