Święto Narodowe Trzeciego Maja z 1994 (Msza) - informacja

Typ: DŻS Rok publikacji: 1994 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 2 K. Sygnatura: DŻS - VII.12 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Święto Narodowe Trzeciego Maja - 20 w.
  • Wojewoda Elbląski - 20 w.
  • Katedra Św. Mikołaja - 20 w.
Data dodania: 24.04.2019

Z kilku dokumentów pochodzących z różnych lat, opisujących Święta Trzeciego Maja w naszym mieście. Z roku 1994 posiadamy i prezentujemy podwójny dokument Wojewody Elbląskiego - zaproszenie na koktajl oraz opisywaną poniżej, informację Wojewody Elbląskiego o mającej nastąpić Mszy Świętej odprawianej w intencji Ojczyzny koncelebrowanej przez Ks. Biskupa Elbląskiego. Msza miała się odbyć 3 maja 1994 o godz. 13:00 w Katedrze Św. Mikołaja w Elblągu. W jej trakcie miało nastąpić odsłonięcie i poświęcenie tablicy pamiątkowej Armii Krajowej. U dołu dokumentu widnieje dodatkowa informacja, że zbiórka pocztów sztandarowych miała nastąpić o godz. 12:45 ale wejście do Katedry planowano na godz. 12:55. Okładka dokumentu, to 1/3 kartki druku, zagięta i zadrukowana niebieską grafiką godłem Orła w Koronie. Również cały dokument jest skromnie lecz gustownie stylizowany, w jednobarwnej niebieskiej szacie graficznej. Indywidualne cechy różniące to tekst  i użyte w nim kroje czcionek. Zaproszenie pochodzi ze zbiorów prywatnych byłej Dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Elblągu, pani Krystyny Gryczycho.