Święto Narodowe Trzeciego Maja Koktajl z 1997 - zaproszenie

Typ: DŻS Rok publikacji: 1997 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 1 K. Sygnatura: DŻS - VII.12 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Święto Narodowe Trzeciego Maja - 20 w.
  • Wojewoda Elbląski - 20 w.
  • Katedra Św. Mikołaja - 20 w.
  • Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Elblągu
Data dodania: 24.04.2019

Na stronach Biblioteki Elbląskiej przedstawiamy kilka dokumentów związanych z obchodami Święta Narodowego Trzeciego Maja, mającymi miejsce w naszym mieście na przestrzeni kilku lat. Z roku 1997 pochodzi druk składający się z dwóch dokumentów znajdujących się we wspólnej obwolucie. Jeden z dokumentów to informacja Wojewody Elbląskiego o Mszy w Katedrze Św. Mikołaja a drugi opisywany był zaproszeniem na Koktajl z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja. Wojewoda Elbląski wystawił zaproszenie imienne dla pani Joanny Stasiak na koktajl, który miał mieć miejsce 3 maja 1997 roku w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej (WBP) w Elblągu przy ulicy Św. Ducha 5 (prawdopodobnie w Sali Witrażowej nazywanej obecnie Salą U Św. Ducha) w godz. 15:00 do 16:30. Druk jednobarwny niebieski wykonano na kremowym grubszym papierze.