Święto Narodowe Trzeciego Maja Koktajl z 1994 - zaproszenie

Typ: DŻS Rok publikacji: 1994 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 1 K. Sygnatura: DŻS - VII.12 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Święto Narodowe Trzeciego Maja - 20 w.
  • Wojewoda Elbląski - 20 w.
  • Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Elblągu
Data dodania: 24.04.2019

Z kilku dokumentów pochodzących z różnych lat, opisujących Święta Trzeciego Maja w naszym mieście. Z roku 1994 posiadamy i prezentujemy podwójny dokument Wojewody Elbląskiego - informację o Mszy Świętej w intencji Ojczyzny z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja oraz opisywane poniżej, zaproszenie imienne Wojewody Elbląskiego dla pani Krystyny Gryczycho. Na koktajl w dniu 3 maja 1994 roku o godz. 16:00 w sali Witrażowej Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej (WBP) w Elblągu przy ulicy Wigilijnej 5. Sala obecnie nazywa się Salą u Świętego Ducha a ulica została przemianowana na Świętego Ducha. Zaproszona była wieloletnią Dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Elblągu. Podobnie jak jego druga połowa dokument charakterystycznie stylizowany, w jednobarwnej niebieskiej szacie graficznej, tekst różniący się zmieniającymi krojami czcionek. Zaproszenie pochodzi ze zbiorów prywatnych byłej Dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Elblągu, pani Krystyny Gryczycho.