Święto Narodowe Trzeciego Maja Coctail z 1992 - zaproszenie

Typ: DŻS Rok publikacji: 1992 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 2 K. Sygnatura: DŻS - VII.12 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Święto Narodowe Trzeciego Maja - 20 w.
  • Wojewoda Elbląski - 20 w.
  • Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Elblągu
Data dodania: 24.04.2019

W zbiorach Biblioteki Elbląskiej znajdziemy kilka dokumentów związanymi z obchodami Święta Trzeciego Maja. Z 1992 roku pochodzi zaproszenie Wojewody Elbląskiego na uroczyste obchody Święta Trzeciego Maja w dniu 03 maja 1992 roku. W tym dniu o godz. 16.00 w Sali Witrażowej (obecnie Sala U Św. Ducha) Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej (WBP) w Elblągu przy ulicy Wigilijnej 5 (obecnie Św. Ducha) miał się odbyć coctail (pisownia oryginalna). Okładka dokumentu, to 1/3 kartki druku, zagięta i zadrukowana zieloną grafiką godłem Orła w Koronie, cały dokument jest także jednobarwny - zielony. Zaproszenie pochodzi ze zbiorów prywatnych byłej Dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Elblągu, pani Krystyny Gryczycho, co widać po charakterystycznej pieczęci własnościowej. Podobny stylistycznie i graficznie dokument dotyczył Święta Niepodległości z 1992 roku.