Święto Ludowe w Pasłęku w 1977 r. - afisz

Typ: DŻS Rok publikacji: 1977 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 1 K. Sygnatura: DŻS - VII.12 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Pasłęk - historia - 20 w.
  • Obchody i uroczystości - 20 w.
  • Zespół Pieśni i Tańca „Żuławy” z Nowego Stawu
  • Ośrodek Szkolenia Wojsk Lądowych im. Nalazków - orkiestra
Data dodania: 03.12.2012

Miejsko-gminny Komitet Obchodu Święta Ludowego w Pasłęku przygotował program obchodów Święta Ludowego. Uroczystości odbywały się praktycznie w dwóch miejscach na Placu 1000-lecia i na stadionie miejskim w dniu 29.05.1977 r. Imprezę zapoczątkował o godz. 11 wiec społeczności lokalnej na Placu 1000-lecia, po nim odbył się blok imprez kulturalnych w którym m.in. przewidziano występy Zespołu Pieśni i Tańca "Żuławy", Orkiestry OSWL (Ośrodka Szkolenia Wojsk Lądowych) im. Rodziny Nalazków z Elbląga i innych. Na stadionie miejskim o godz. 12 rozpoczął się blok imprez sportowych w którym przewidziano skoki spadochronowe, zawody strzeleckie czy rozgrywki piłki nożnej i siatkowej.