Święto 1 Maja - Program Imprez Artystycznych i Sportowo-Rekreacyjnych w Kwidzynie w 1977 r. - afisz

Typ: Afisz / plakat Rok publikacji: 1977 Miejsce publikacji: Kwidzyn Strony: 1 K. Sygnatura: DŻS - VII.12 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Kwidzyn - historia - 20 w.
  • Obchody i uroczystości - 20 w.
  • Technikum Przemysłu Wikliniarsko-Trzciniarskiego w Kwidzynie
  • Technikum Przemysłu Wikliniarsko-Trzciniarskiego w Kwidzynie - Orkiestra Dęta
  • Miejski Ośrodek Kultury w Kwidzynie
  • Państwowa Szkoła Muzyczna w Kwidzynie - Orkiestra Dęta
Data dodania: 10.12.2012

Organizatorzy obchodów Święta Pracy 1 Maja w Kwidzynie w 1977 r. przygotowali dla mieszkańców miasta szereg imprez artystycznych i sportowo-rekreacyjnych. W programie zabrakło informacji o najważniejszej części uroczystości majowych - pochodzie ulicami miasta. Świętowanie trwało od 29.04 do 1.05.1977 r., w ostatnich dniach kwietnia odbywały się w całym mieście występy: orkiestry dętej Technikum Wikliniarskiego, orkiestry dętej Państwowej Szkoły Muzycznej w Kwidzynie, Turniej Tenisa Ziemnego oraz Młodzieżowa Akademia 1 Majowa w Technikum Wikliniarskim. Po pochodzie przewidziano występ zespołu wokalno-instrumentalnego "Renawa" w Miejskim Ośrodku Kultury (MOK), gry i zabawy dla dzieci turnieje sportowe oraz dyskotekę i wieczorek taneczny dla dorosłych w sali kameralnej MOK przy ulicy Parkowej. W programie nie podano miejsca rozegrania kilku turniejów sportowych oraz gier i zabaw dla dzieci .