Światowy Dzień Turystyki z 1997 Roku - zaproszenie

Typ: DŻS Rok publikacji: 1997 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 2 K. Sygnatura: DŻS - II.8 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - turystyka - 20 w.
  • Wojewoda Elbląski - 20 w.
  • Hotel "Warmia" w Braniewie
Data dodania: 18.04.2019

Wojewoda Elbląski był odpowiedzialny za organizację spotkania z okazji Światowego Dnia Turystyki w roku 1997. Biblioteka Elbląska gromadząc Dokumenty Życia Społecznego, w miarę możliwości udostępnia je swoim czytelnikom, także te zaproszenia zebrane z kilku lat i związane z Dniem Turystyki. Tym razem spotkanie odbyło się 10 października 1997 roku o godz. 16:00 w Hotelu "Warmia" w Braniewie, przy ulicy Gdańskiej 44-46. Przygotowany program przewidywał wyjazd autokarów z zainteresowanymi na godzinę przed rozpoczęciem imprezy sprzed Urzędu Wojewódzkiego w Elblągu. Jak co roku po rozpoczęciu uroczystości wręczono dyplomy, odznaczenia Prezesa Urzędu Kultury Fizycznej i Turystyki, jak i nagrody Wojewody Elbląskiego (te rozdano przedostatni raz ponieważ 31 grudnia 1998 roku Województwo Elbląskie przestało funkcjonować). O 16:40 rozpoczęła się cześć artystyczna a w niej biesiada ludowa a o 20:00 przewidywano zakończenie i powrót autokarów do Elbląga. Zaproszenie klasyczne, proste w formie, ubogie kolorystycznie i graficznie, jedynym ożywieniem monotonnego stylu jest dewiza, znajdująca się na tytułowej stronie zaproszenia - "Turystyka szansą dla środowiska i kreowania nowych miejsc pracy w XXI wieku".