Światowy Dzień Turystyki z 1996 Roku - zaproszenie

Typ: DŻS Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 2 K. Sygnatura: DŻS - II.8 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - turystyka - 20 w.
  • Wojewoda Elbląski
  • Elbląski Klub Taneczny "Jantar"
  • Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Elblągu
Data dodania: 18.04.2019

Jak co roku na jesieni, lokalne władze organizowały Światowy Dzień Turystyki, Biblioteka Elbląska posiada oraz udostępnia do wglądu kilka dokumentów - zaproszeń na te spotkania. Z roku 1996 pochodzi zaproszenie na taką imprezę - tym razem przygotował ją samodzielnie Wojewoda Elbląski. Spotkanie miało miejsce w dniu 18 października 1996 roku o godz. 16:00 w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej (WBP) w Elblągu przy ulicy Św. Ducha 5/7. Na zaproszeniu widnieje również program uroczystości, przewidziano w nim rozpoczęcie w sali konferencyjnej WBP, wręczenie dyplomów, odznaczeń Prezesa Urzędu Kultury Fizycznej i Turystyki i Nagród Wojewody Elbląskiego. W części rozrywkowej miał odbyć się pokaz par tanecznych Elbląskiego Klubu Tanecznego "Jantar", a po nim wieczór z piosenką turystyczną o godzinie 21:00 zaplanowano zakończenie. Zaproszenie skromne graficznie utrzymane w tonacji czarno-białej, na przedniej okładce oprócz napisu "zaproszenie" - sentencja - "Turystyka: czynnikiem tolerancji i pokoju".