Sub praesidio ... Dn. Hieremiae Setseri ... in illustri ac celeberrima ... Georgius Culmannus...

Typ: Stary druk Rok publikacji: 1606 Miejsce publikacji: Francofurti ad Oderam Autorzy:
  • Culmann, Georg
  • Setzer, Jeremias
Strony: [4] K. Sygnatura: Pol.6.II.1271=Pol.6.II.1272=Pol.6.II.1273 biblioteka cyfrowa link Języki: lat Hasła kluczowe:
  • Dysertacja – 17 w.
  • Debata prawna - 17 w.
  • Setzer, Jeremias (1568-1608)
  • Uniwersytet we Frankfurcie nad Odrą
Data dodania: 15.09.2014

Dyskusja z dziedziny prawa odbyła się 13.03.1606 r. na uniwersytecie we Frankfurcie nad Odrą. Tezy I-LI. Debata prowadzona przez prawnika, profesora Jeremiasa Setzera (1568-1608). Respondent - Georg Culmannus. Druk wydany w oficynie Iohannesa Eichorna. Druk współoprawny (klocek introligatorski), sygn. Pol.6.II.1241-Pol.6.II.1284. Format bibliograficzny: 4. Pieczątki: 1, 10, 11. Dawne sygnatury: G.6.Inne znaki własnościowe: I.G.W.O.S 157? - dopisek na przedniej okładzinie. Zewnętrzne oznaczenia: DT, DIP. Typ oprawy (materiał) – półskórek (tłoczenia ślepe); krawędzie przycięte – barwione; obleczenie – biała skóra oraz czarny pergamin z rękopisu; okładzina – tektura; szycie poluzowane; znaczne zabrudzenia; średnie zacieki/zaplamienia; niewielkie ubytki spowodowane przez owady i gryzonie (oprawa, okładka); niewielki stopień zainfekowania mikroorganizmami (blok); widoczny niewielki foxing (plamy o zabarwieniu rdzawo-pomarańczowym - utlenianie się związków żelaza na kartkach papieru). W 2010 r. druk poddano konserwacji zachowawczej w ramach projektu „Konserwacja zachowawcza druków XV-XVII w. Biblioteki Elbląskiej”.