Strukturwandlungen in Ostpreuβens Wirtschaft und Verkehr

Typ: Nadbitka Rok publikacji: 1934 Miejsce publikacji: Berlin Autor:
  • Wyszomirski, Kurt
Strony: 20 Sygnatura: 34850 biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasła kluczowe:
  • Prusy Wschodnie - zmiany strukturalne w gospodarce - 20 w.
  • Prusy Wschodnie - kolejnictwo - 20 w.
  • Wyszomirski, Kurt
Data dodania: 31.08.2018

Publikacja o charakterze ekonomiczno - gospodarczym, będąca nadbitką z czasopisma „Archiv für Eisenbahnwesen” prezentująca opracowanie Kurta Wyszomirskiego koncentrujące się na zagadnieniu zmian strukturalnych w gospodarce, ze szczególnym uwzględnieniem transportu kolejowego Prus Wschodnich, wydana w Berlinie w 1934 roku. Rozdział pierwszy publikacji jest opisem sytuacji gospodarczej Prus Wschodnich przed I Wojną Światową. Rozdział drugi prezentuje tematykę zmian strukturalnych w gospodarce Prus Wschodnich jakie wystąpiły od czasu rozpoczęcia wojny. Rozdział trzeci koncentruje się na zagadnieniu zmian w ruch kolejowym jakie zaszły między Prusami Wschodnimi, a pozostałą częścią Niemiec. Część czwarta stanowi opis transportu towarów i dóbr materialnych. W rozdziale piątym opisano plan rozwoju gospodarczego prowincji Prusy Wschodnie (tzw. Erich – Koch - Plan).