Struktura organizacyjna Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. C. K. Norwida w Elblągu, projekt 1

Typ: DŻS Rok publikacji: 1975? Miejsce publikacji: Elbląg Strony: [1] Sygnatura: DŻS - XVII.3 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - kultura - 20 w.
  • Organizacja biblioteki – 20 w.
  • Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. C. K. Norwida w Elblągu – historia – 20 w.
  • Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. C. K. Norwida w Elblągu
Data dodania: 24.05.2020

W zbiorach Dokumentów Życia Społecznego Biblioteki Elbląskiej znajdują się historyczne materiały (dokumenty) związane z powstaniem i tworzeniem się struktur organizacyjnych jej poprzedniczki Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej (WBP) im. C. K. Norwida w Elblągu. Jeden z dokumentów – „W sprawie przekształcenia Powiatowej Biblioteki Publicznej oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej …” mówi o jej powstaniu z dniem 21 sierpnia 1975 roku. Obecnie przedstawiamy kilka dokumentów związanych ze sobą tematycznie. Chodzi o tworzenie się struktury organizacyjnej nowej instytucji kulturalnej jakim była WBP w Elblągu, nowego wówczas Województwa Elbląskiego. W zgromadzonym zasobie posiadamy, aż sześć projektów organizacji biblioteki. Trzy z nich mają własną nazwę – wersję A, B, C oraz projekty nazwane przez nas, widoczny obok projekt 1, projekt 2 oraz projekt 3.