Straż Lotnicza - Magistrat w Elblągu - korespondencja (28.10.1929 r.)

Typ: DŻS Rok publikacji: 1929 Miejsce publikacji: Elbing Strony: [1] K. Sygnatura: DŻS - zabytki biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasła kluczowe:
  • Pisma urzędowe
  • Straż Lotnicza w Elblągu - korespondencja
  • Lotnictwo - Elbląg - historia - 20 w.
  • Elbląg - historia - 20 w.
Data dodania: 19.12.2017

Pismo z dnia 29.10.1929 r. wystawione przez Straż Lotniczą w Elblągu, skierowane do  magistratu elbląskiego - potwierdzające rozpoczęcie prac przy budowie przepompowni przy ulicy Wegegabel Hölländer Chaussee/Eichwalderweg (dzisiejsza ul. Dębowa). W związku z powyższym, powołując się na zarządzenie Nadprezydenta Prowincji Prus Wschodnich z dnia 27.6.29 - O.P. 5419 I.,  przypomina się, iż jakiekolwiek prace związane z wznoszeniem wysokich budowli w promieni 1,5 km wokół granicy lotniska wymagają wcześniejszego zajęcia stanowiska i zezwolenia włodarzy miasta. Wobec powyższego zaistniała sytuacja nie powinna mieć miejsca, dlatego uprasza się o uwzględnianie obowiązujących rozporządzeń i wniesienie do Nadprezydenta projektu wniosku z dodaniem szkicu, uwzględniającego dokładne dane miejsca budowy, długości, wysokości, szerokości, wysokości drzew oraz celu budowy. Pismo opatrzone pieczęcią wpływu do magistratu z dnia 29.10.1929 roku oraz odręcznymi notatkami (najprawdopodobniej pracownika magistratu), podpisane przez głównego wachmistrza (Polizei=Hauptwachtmeister) - Speer'a. (Dokument pochodzi z prywatnej kolekcji Juliusza Marka).