Strajk drukarzy i poligrafów 1981 [ulotka]

Typ: DŻS Rok publikacji: 1981 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: [1] K. Sygnatura: DŻS - VII.1.1 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • NSZZ "Solidarność" w Elblągu
  • Propaganda
  • Telewizja Polska - propaganda
Data dodania: 04.01.2018

Prezydium Zarządu Regionalnego NSZZ "Solidarność" Regionu Elbląskiego rozpowszechniało ulotki proklamujące, iż w dniach 19-20.08.1981 r. odbędzie się strajk drukarzy i poligrafów. Powołując się na pkt. 3. zawartych porozumień gdańskich z dnia 31.08.1980 r., gdzie działalność radia i telewizji, prasy i wydawnictw powinna służyć wyrażaniu różnorodnych myśli i poglądów, nie powinna być kontrolowana przez władze rządowe - szczególnie w kampaniach propagandowych przeciwko NSZZ "Solidarność". W dalszej części ulotki wymieniane są zarzuty oraz przytaczane przykłady kłamliwych informacji. Ulotka pochodzi ze zbiorów NSZZ „Solidarność”- Elbląg, przekazana w darze Bibliotece Elbląskiej.