Stegna ’90: „Nadmorskie Spotkania” i Zbigniew Jujka: rysunek satyryczny – zaproszenie na wystawy

Typ: DŻS Rok publikacji: 1990 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 2 K. Sygnatura: DŻS - XV.5.1 - zaproszenia biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - historia - 20 w.
  • Malarstwo - wystawa - 20 w.
  • Grafika - wystawa - 20 w.
  • Rysunek - wystawa - 20 w.
  • Centrum Sztuki Galeria EL w Elblągu - wystawa
Data dodania: 21.09.2012

8.11.1990 r. w Galerii EL w Elblągu odbyła się poplenerowa wystawa prac malarstwa, grafiki i rysunku. Na wystawie zaprezentowano dzieła 20 uczestników, którzy brali udział w „Nadmorskich Spotkaniach” w Stegnie. Wystawiono prace, m.in.: Wojciecha Akuszewskiego, Jana Baczyńskiego, Doroty Krakowskiej, Kazimierza Lemańczyka, Doroty Pajewskiej, Andrzeja Zawady i in. Jednocześnie zaprezentowano wystawę Zbigniewa Jujki - polskiego dziennikarza i rysownika satyrycznego, twórcy ilustracji książkowych i plakatów, laureata wielu nagród i uczestnika wystaw indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. W Bibliotece Elbląskiej znajdują się jeszcze dwa dokumenty z tej imprezy z 1990 i 1989 roku. Można je znaleźć wpisując słowa - "Nadmorskie Spotkania".