Statuta provincialia ecclesiae Magdeburgensis ceterarumque diversarum provincialium sub eadem existencium

Typ: Inkunabuł Rok publikacji: 1489 Miejsce publikacji: Liptzgk Sygnatura: Inc.II.39 biblioteka cyfrowa link Języki: lat Hasła kluczowe:
  • Prawo magdeburskie
  • Statuty
  • Prawo
Data dodania: 08.12.2009

Prawo magdeburskie. Inkunabuł wydany przez Maur. Brandysa w Lipsku w 1489 roku. Druk współoprawny (klocek introligatorski), sygn. Inc.II.35-Inc.II.41. Format 4°. Dawne sygnatury: A.5, A.5.Miscell.I. Pieczątki: 1, 10, 11, 16. Krawędzie przycięte; typ oprawy (materiał) - biała skóra (oprawa mnisza); okładziny - deski; zdobienia oprawy - tłoczenia ślepe; brak wszystkich elementów zapinek; okładka częściowo oddzielona od bloku; znaczny stopień zainfekowania mikroorganizmami; niewielkie ubytki spowodowane przez owady. W 2010 r. druk poddano konserwacji zachowawczej w ramach projektu „Konserwacja zachowawcza druków XV-XVII w. Biblioteki Elbląskiej”.