Statut Organizacyjny Urzędu Miejskiego w Elblągu - biuletyn

Typ: DŻS Rok publikacji: 1975 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: [1], 61, Sygnatura: DŻS - VIII biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - historia - 20 w.
  • Urząd Miejski w Elblągu - organizacja - 20 w.
  • Urząd Miejski w Elblągu - statut - 20 w.
  • Urząd Miejski w Elblągu - wydawnictwa - 20 w.
Data dodania: 04.02.2013

Zarządzeniem nr 23/75 Prezydenta Miasta Elbląga z dnia 28.11.1975 r. wszedł w życie Statut Organizacyjny Urzędu Miejskiego. W ramach utworzonego 01.06.1975 r. województwa elbląskiego nastąpiła także reorganizacja struktury Wydziału Miejskiego w Elblągu. Wedle zarządzenia Statut podzielony był na sześć części - pierwsza, zawierała postanowienia ogólne, druga, zawierała zakres spraw zastrzeżonych do osobistej aprobaty Prezydenta Miasta. Część trzecia - obowiązki Wiceprezydentów Miasta a część czwarta obejmowała wykaz wydziałów wchodzących w skład Urzędu oraz ich organizację wewnętrzną. W części piątej poruszono sprawy zakresu czynności wydziałów a także postanowienia końcowe. Zmiana statutu mogła nastąpić w drodze zarządzenia Prezydenta Miasta. Statut i Zarządzenie posiadane przez Bibliotekę Elbląską wydrukowano w formie maszynopisu bez oprawy.