Statistisches Jahrbuch für den Preussischen Staat

Typ: Książka Rok publikacji: 1903-1932 Miejsce publikacji: Berlin Sygnatura: 34585-34605 biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasła kluczowe:
  • Prusy - dane statystyczne - 20 w. (przed 1945)
  • Roczniki statystyczne - 20 w. (przed 1945)
Data dodania: 07.10.2011

Rocznik statystyczny państwa pruskiego. Wydany przez Pruski Statystyczny Urząd Ziemski lub Królewski Statystyczny Urząd Ziemski (w zależności od roku wydania). Zawiera dane statystyczne dotyczące wszelkich dziedzin: powierzchni i zaludnienia kraju, ruchów ludności, śmiertelności, stosunków zawodowych, własnościowych, rolnictwa, hodowli, różnych gałęzi przemysłu gospodarki, komunikacji, służby zdrowia, stosunków religijnych, szkolnictwa, prawodawstwa, finansów etc. Roczniki zawieraja indeks rzeczowy. Biblioteka Elbląska w swoich zbiorach posiada roczniki z lat 1903-1932 (niekompletne).