Stan i perspektywy rozwoju kultury w województwie elbląskim – biuletyn

Typ: DŻS Rok publikacji: 1982 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 13,[4] Sygnatura: DŻS - XII biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Urząd Wojewódzki w Elblągu - wydawnictwa
  • Elbląg - kultura - 20 w.
Data dodania: 12.11.2012

Biuletyn wydany przez Urząd Wojewódzki dotyczący funkcji i roli kultury w życiu społeczeństwa. Po reformie gospodarczej i administracyjnej problem kultury stał się przedmiotem obrad wojewódzkiego organu przedstawicielskiego. Wiele uczyniono aby powstały nowe obiekty kulturalne: Teatr Dramatyczny, Szkoła Muzyczna, Biblioteka Publiczna, klub Książki i Prasy, antykwariat, amfiteatr, remont Galerii EL etc. Dołożono wielu starań aby powstawały kluby i świetlice. W biuletynie podano załączniki o stanie i wykształceniu kadry, o działalności usługowej placówek, zestawienie o istniejących ośrodkach kultury w woj. elbląskim oraz plany ważniejszych prac konserwatorskich na lata 1978-1990. Dokument zatwierdził 3.11.1982 r. - Wojewoda Bogdan Szymelis.