Sprawozdanie z wykonania budżetu terenowego miasta Elbląga za 1982 rok - broszura

Typ: DŻS Rok publikacji: 1983 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 11 Sygnatura: DŻS – VI biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - gospodarka - 20 w.
  • Budżet - wykonanie - 20 w.
  • Urząd Miejski w Elblągu - wydawnictwa - 20 w.
Data dodania: 25.07.2017

W zbiorach Biblioteki Elbląskiej znajdziemy kilka dokumentów pod podobnym tytułem - "Sprawozdanie z wykonania budżetu terenowego miasta Elbląga...". Taki druk w 1983 roku wydał Urząd Miejski w Elblągu a dotyczył wykonania budżetu z roku poprzedniego 1982. Tym razem nie wydzielono działu - ogólne wykonanie budżetu (jak we wcześniejszych dokumentach) ale włączono go do działu I - dochody własne, te ostatnie w wysokości 132, 2 % (230.070 tys. zł.) pochodziły z budownictwa, gospodarki komunalnej i gospodarki mieszkaniowej dodatkowo wymieniono w tym dziale przemysł i rolnictwo (str. 2). W dochodach własnych znalazły się kwoty z gospodarki nie uspołecznionej i od ludności (podatki) oraz wpływy z jednostek budżetowych i administracyjnych miasta Elbląga. Działy II, III - dotacje wyrównawcze, nadwyżka budżetowa zostały wykonane w 100 %. Kolejne działy IV, V - wydatki bieżące oraz kapitalne remonty nie osiągnęły pułapu 100 %. W druku zabrakło również informacji o zaplanowanych inwestycjach i związanych z nimi kredytach inwestycyjnych i kwot uzyskanych z tzw. "czynów społecznych". Na końcu dokumentu znalazła się wprawdzie tabela przedstawiająca dane z wykonania budżetu ale zabrakło udokumentowania zmian dokonanych w roku finansowym 1982.