Sprawozdanie z realizacji uchwały Nr IV/22/78 Miejskiej Rady Narodowej w Elblągu z dnia 6.IX.1978 r. w sprawie ustalenia programu walki z pijaństwem i ... - druk

Typ: DŻS Rok publikacji: 1981 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: [1], 15 Sygnatura: DŻS - X biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - ochrona zdrowia - 20 w.
  • Alkoholizm - zwalczanie - 20 w.
  • Elbląski Klub Anonimowego Abstynenta Alkoholowego
  • Poradnia Odwykowa w Elblągu
  • Urząd Miejski w Elblągu - wydawnictwa - 20 w.
  • Prezydent Miasta Elbląga - wydawnictwa - 20 w.
Data dodania: 30.05.2017

Pełna nazwa tego druku pochodzącego z lutego 1981 roku brzmi - "Sprawozdanie z realizacji uchwały Nr IV/22/78 Miejskiej Rady Narodowej w Elblągu z dnia 6.IX.1978 r. w sprawie ustalenia programu walki z pijaństwem i alkoholizmem na terenie miasta Elbląga na lata 1978 - 1980". Jego treść stanowi zakończenie programu realizowanego przez dwa lata przez Urząd Miejski w Elblągu, podlegle mu agendy oraz inne instytucje, zakłady pracy i szkoły. Z paragrafu 7 "Uchwały Nr 1..." wynikało, iż w I kwartale 1981 roku Prezydent Miasta Elbląga, został zobowiązany do podsumowania działań tego programu. W trakcie jego realizacji pojawiła się także "Informacja  o zaawansowaniu realizacji Uchwały Nr IV/22/78 Miejskiej Rady Narodowej z dnia 6 września 1978 r." podsumowująca pewien etap tych działań. Słowna treść sprawozdania pokrywa się treścią tabeli opisanej w broszurze - "Program walki z alkoholizmem na terenie miasta Elbląga na lata 1978 - 1980". Na przykład z wymienionych tam działań dotyczących zdrowia i opieki społecznej, sukcesem programu okazało się otworzenie w roku 1980 Elbląskiego Klubu Anonimowego Abstynenta Alkoholowego z przeniesioną tam Poradnią Odwykową przy ulicy Trybunalskiej 11. W działaniach handlu i gastronomii m.in. z planowanych 26 placówek sprzedaży alkoholu zrezygnowano z otwarcia aż z 6 sklepów, w kilku zakładach gastronomicznych utworzono specjalne sale bezalkoholowe. W czynnościach związanych ze zwalczaniem alkoholizmu na terenach zakładów pracy w tabelce podkreślono, stopniowo coraz większą wykrywalność tzw. melin oraz ujawniano coraz więcej nietrzeźwych kierowców służbowych samochodów. Opisano również działania w tym zakresie w kulturze, w środowisku dzieci i młodzieży oraz propagandzie ogólnej. Na końcu druku znajduje się adnotacja dotycząca wykonawcy druku (U.M), jego numer ewidencyjny (64/81), nakład egzemplarzy (180) oraz skrót Z.R.