Sprawozdanie z Działalności Prezydium Miejskiej Rady Narodowej w Elblągu za 1979 r. - druk

Typ: DŻS Rok publikacji: 1980 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: [1] 8, Sygnatura: DŻS - VIII biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - historia - 20 w.
  • Miejska Rada Narodowa - planowanie
  • Miejska Rada Narodowa - 20 w.
  • Urząd Miejski w Elblągu - wydawnictwa - 20 w.
Data dodania: 25.01.2013

Urząd Miejski w Elblągu wydał druk dotyczący sprawozdania z działalności Prezydium Miejskiej Rady Narodowej (MRN) za rok 1979 r. oraz realizacji uchwały wykonania realizacji uchwały MRN Nr V/23/79 z dnia 29.01.1979 r. w sprawie planu pracy MRN na rok 1979. Z treści dokumentu wynika, iż Prezydium organizowało i koordynowało pracę MRN, zapewniało powiązanie i współpracę Rady ze społeczeństwem oraz organizacjami społecznymi działającymi w mieście. Odpowiednio ukierunkowało i koordynowało prace poszczególnych Komisji Rady, organizując działalność tych Komisji, pracując zgodnie z ustalonym rocznym planem. Prezydium w ciągu roku dokonywało oceny aktywności radnych i utrzymywało kontakt z wyborcami na spotkaniach radnych z wyborcami w okręgach wyborczych i zakładach pracy dyskutując materiały i projekty uchwał, które potem były przedmiotem obrad Rady. Dalej dokument wymienia ilość spotkań roboczych i czego dotyczyły, ocenia działalność Komitetów Osiedlowych oraz wymienia spotkania Przewodniczącego Rady przy współudziale Prezydenta z innymi ogniwami samorządu mieszkańców. Omawiano przy tym organizację uroczystości związanych z 35 - leciem Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej. W toku swojej działalności Prezydium podjęto 17 postanowień istotnych dla funkcjonowania miasta a także rozpatrzyło i zaopiniowało wnioski na przyznanie medalu honorowego - "Za zasługi w rozwoju Elbląga" -łącznie 132. Na liście znalazły się takie nazwiska jak - Ordyniec Tadeusz emeryt, wcześniej dyrektor Biblioteki Publicznej, Limperg Romana - kierowniczka Centralnej Wypożyczalni dla Dorosłych, Janikowska Bożena, Gierszewski Stanisław czy Mamuszka Franciszek. W tym medale zbiorowe otrzymały Szkoła Podstawowa Nr 18, Ośrodek Szkolno - Wychowawczy Nr 2 w Elblągu oraz Elbląska Spółdzielnia Inwalidów Niewidomych "Elsin".