Spotkanie z Folklorem; Spotkanie z Folklorem Opoczyńskim - afisz

Typ: Afisz / plakat Rok publikacji: 1978 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 1 K. Sygnatura: DŻS - XV.7 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - życie kulturalne - 20 w.
  • Polska - kultura ludowa
  • Folklor opoczyński
  • Druki ulotne - 20 w.
Data dodania: 31.12.2012

Wojewódzka Rada Związków Zawodowych (WRZZ), Państwowa Szkoła Muzyczna (PSM) w Elblągu oraz Wojewódzki Ośrodek Kultury (WOK) w Elblągu przygotowały w 1978 r. wspólny program kultywujący folklor polski. Jedno ze spotkań z dnia 23.04.1978 r. z godz. 16.00 dotyczyło folkloru opoczyńskiego. Zespół "Opocznianka" zapoznał widzów z regionalnymi tańcami, pieśniami i przyśpiewkami. Koncert odbył się w sali koncertowej PSM w Elblągu przy ulicy Traugutta 95, natomiast w godz. 14.00 do 18.00 w hollu szkoły odbył się kiermasz sztuki ludowej i rozłożono stoiska "Cepelii" z Opoczna. Koncert dedykowano pracownikom Zakładów Przemysłu Odzieżowego "Truso" w Elblągu. Kierownikiem zespołu był Józef Wijata.