Spotkanie z Folklorem; Spotkanie z Folklorem Kurpiowskim - afisz

Typ: Afisz / plakat Rok publikacji: 1978 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 1 K. Sygnatura: DŻS - XV.7 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - życie kulturalne - 20 w.
  • Polska - kultura ludowa
  • Folklor kurpiowski
  • Druki ulotne - 20 w.
Data dodania: 31.12.2012

Wojewódzka Rada Związków Zawodowych (WRZZ), Państwowa Szkoła Muzyczna (PSM) w Elblągu oraz Wojewódzki Ośrodek Kultury (WOK) w Elblągu przygotowały w 1978 r. wspólny program kultywujący folklor polski. Tym razem można było zapoznać się z folklorem kurpiowskim - tańcami, pieśniami, przyśpiewkami, gawędami oraz obrzędami ludowymi. grający zespół posiadał w swoim instrumentarium oryginalne ludowe instrumenty - harmonie pedałową czy fujarkę. Kierownikiem zespołu był Dionizy Maliszewski, jako solistka udzielała się Maria Michalska a gawędy opowiadał Józef Warych. Kierownictwo muzyczne sprawował Witold Krukowski, choreografię przygotowała Teresa Stusińska. Na plakacie zabrakło informacji kiedy i gdzie ma odbyć się ta impreza.