Spotkanie Noworoczne Aktywu Społeczno-Kulturalnego Województwa Elbląskiego z 1978 Roku - zaproszenie

Typ: DŻS Rok publikacji: 1978 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 2 K. Sygnatura: DŻS – XII biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - kultura - 20 w.
  • Druk okolicznościowy - 20 w.
  • Wydział Kultury i Sztuki Urzędu Wojewódzkiego w Elblągu
  • Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Elblągu
  • Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku - 20 w.
Data dodania: 25.04.2019

Z 1978 roku pochodzi podwójny dokument dotyczący jednego wydarzenia - informacji o podstawionym autobusie na wyjazd do Fromborka oraz opisywanym zaproszeniu na spotkanie Noworoczne aktywu społeczno-kulturalnego dawnego Województwa Elbląskiego. Zaproszenie wysłał Wydział Kultury i Sztuki Urzędu Wojewódzkiego (UW) w Elblągu (w latach 1975-1998 nasze miasto miało status stolicy województwa). Było skierowane do obywatela Włodzimierza Martina, byłego Dyrektora Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Elblągu. Spotkanie aktywu było wyjazdowe i miało się odbyć 22 grudnia 1978 roku o godz. 15:30 w Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku. Druk zaproszenia był mniejszych rozmiarów niż normalnie, wykonano go na papierze kredowym, okładka graficznie profesjonalnie wykonana, jednobarwnie w dolnej części z motywem fryzu, na który nałożono stylizowany owalny herb Elbląga. Powyżej wydrukowana nazwa instytucji sprawczej dokumentu Wydział Kultury i Sztuki UW w Elblągu. Wewnątrz treść zaproszenia zadrukowana w konwencji czarno-białej z miejscem na nazwisko zapraszanego. Taki sam dokument, pod względem graficznym znajdziemy w innym miejscu Wortalu Historycznego Biblioteki Elbląskiej.