Społeczeństwo – jego uczestnictwo w kulturze, potrzeby i oczekiwania – wyniki badań

Typ: DŻS Rok publikacji: 1991 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 20 Sygnatura: DŻS - XII Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - kultura - 20 w.
  • Socjologia - badania
  • Wojewódzki Ośrodek Badań i Analiz Społecznych w Elblągu
Data dodania: 13.06.2012

Wojewódzki Ośrodek Badań i Analiz Społecznych przy SdRP i WPZZ w Elblągu przeprowadził badania socjologiczne dotyczące uczestnictwa społeczeństwa w kulturze. Do wybranych zakładów pracy i różnych środowisk skierowano 300 ankiet, z czego po weryfikacji, do głębszej analizy skierowano 218 (czyli 72,6% ogółu). Badania dotyczyły czytelnictwa książek, kultury na co dzień, wzorców osobowych oraz oczekiwań respondentów, a przedstawiony materiał to kolejne socjologiczne spojrzenie na potrzeby związane z rozwojem kultury w województwie.