Spis abonentów telefonicznych centrali automatycznej Nowy Staw - druk

Typ: DŻS Rok publikacji: 1975 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 5, [1] Sygnatura: DŻS - VI biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Nowy Staw - łączność - 20 w.
  • Spis telefonów telekomunikacji - wykaz - 20 w.
  • Rejonowy Urząd Telekomunikacyjny w Elblągu - wydawnictwa - 20 w.
Data dodania: 17.10.2017

Rejonowy Urząd Telekomunikacyjny w Elblągu (RUT) w 1975 roku, zanim przemianowano go na WUT - Wojewódzki Urząd Telekomunikacji w Elblągu (po utworzeniu w tym samym roku Województwa Elbląskiego). Wydał druk dotyczący abonentów telefonicznych centrali automatycznej w Nowym Stawie. Wzorowany jest w treści na dokumencie o takim samym tytule lecz dotyczącej gminy Stare Pole. Tu też występują wzmianki o dokładnym terminie uruchomienia centrali automatycznej, który zostanie podany później na łamach prasy miejscowej oraz że jest to dodatek do spisu telefonów Województwa Gdańskiego. Taka sama treść dotyczy numerów kierunkowych i sąsiednich central telefonicznych, telefonów alarmowych z Malborka i opłat abonenckich za połączenia automatyczne. Jedyną różnicą w poszerzonej treści jest dość imponujący na te czasy i lokalne warunki spis instytucji, urzędów oraz osób prywatnych posiadających w Nowym Stawie aparat telefoniczny. Wymieniono tutaj m.in. Aptekę znajdującą się przy ulicy Kościuszki 4, Bank Ludowy mieszczący się na Świerczewskiego 2 czy Bar Samoobsługowy z ulicy Kościuszki 16. Innymi przykładami dokumentów związanych z telekomunikacją, z którymi możemy się zapoznać na stronach Biblioteki Elbląskiej są - "Podziękowanie za uczestnictwo w konkursie telegrafistek zatrudnionych w placówkach P.T." i "Spis ważniejszych telefonów województwa elbląskiego."