Spanisch-deutsche Gespräche über Gegenstände des gemeinen Lebens, der Politik, und der Handlung

Typ: Stary druk Rok publikacji: 1799 Miejsce publikacji: Dresden Autor:
  • Fischer, Christian August
Strony: 100 Sygnatura: 92052 biblioteka cyfrowa link Języki: spa, ger Hasła kluczowe:
  • Stary druk - 18 w.
  • Językoznawstwo - dialogi hiszpańsko - niemieckie - 18 w.
  • Piśmiennictwo - chrestomatia - 18 w.
  • Rozmówki hiszpańsko - niemieckie - 18 w.
  • Fischer, Christian August (1771-1829)
Data dodania: 02.04.2020

Publikacja wydana w Dreźnie w 1799 roku stanowiąca zbiór siedemnastu rozmówek hiszpańsko - niemieckich, których tematyka dotyczy szeroko pojętego życia społecznego, kulturalnego, polityki i handlu końca XVIII wieku. Autorem dokumentu jest Christian August Fischer (1771-1829) - niemiecki pisarz (publikujący pod psedonimami Felix von Fröhlichsheim i Christian Althing), podróżnik, korespondencyjny członek Getyńskiej Akademii Nauk, wykładowca akademicki. Jak wskazano w przedmowie praca powstała podczas pobytu autora w Hiszpanii i stanowić może pożyteczny materiał do użytku szkolnego (nauki języków).