Sonn-und Festtägliches Lob Gottes, in der Gemeinde des Herrn, bestehend aus Geistreichen Poesien über die Evangelien des gantzen Jahres verfertiget von Herrn Erdmann Neumeister […] zur Erbauung der Zuhörer herausgezogen

Typ: Stary druk Rok publikacji: 1744 Miejsce publikacji: Elbing Autor:
  • Neumeister, Erdmann
Strony: 146 Sygnatura: Pol.8.II.3307 biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasła kluczowe:
  • Stary druk - 18 w.
  • Poezja religijna – teksty ewangeliczne – 18 w.
  • Neumeister, Erdmann (1671-1756)
Data dodania: 14.06.2018

Zbiór poetyckich tekstów muzycznych i rozważań religijnych opracowanych w oparciu o teksty ewangeliczne na cały rok liturgiczny, opublikowany na potrzeby wiernych, ku chwale Boga Najwyższego. Autorem publikacji, wydanej w Elblągu w 1744 roku jest Erdmann Neumeister (1671-1756) - niemiecki pastor luterański, scholarcha, poeta i hymnolog. Teksty opracowano z wykorzystaniem kompozycji tworzonych przez Georga Philippa Telemanna (1681-1767) - niemieckiego kompozytora, kantora i dyrygenta okresu baroku.