Soirees de Vienne ; Valses Caprices

Typ: Muzykalia Rok publikacji: [1870] Miejsce publikacji: Vienne Autor:
  • Schubert, Fr.
Strony: 83 Sygnatura: MZ 107 biblioteka cyfrowa link Języki: fre, ger Hasła kluczowe:
  • Druk muzyczny
  • Nuty
  • Schubert, Franz (1797-1828)
  • Liszt, Ferenc (1811-1886)
Data dodania: 04.01.2017

Utwory muzyczne Franza Schuberta zapisane przez węgierskiego kompozytora i pianistę Ferenca Liszta (1811-1886), jednego z prekursorów stylu romantycznego w muzyce. Skomponował ponad 350 dzieł i napisał lub współpracował przy pisaniu przynajmniej 8 książek. Pozostawił pokaźny zbiór korespondencji, a także ponad 200 parafraz utworów innych kompozytorów na fortepian. Badał nowe techniki muzyczne, zajmował się wariacjami tematycznymi. Na stronie tytułowej znak własnościowy (pieczęć) sklepu muzycznego "Musikalien-Handlung, Geschw. Werth vorm. C. Ziemssen. Elbing". Zeszyt z nutami: Seria: Edition Peters. No.1185. Na tylnej okładzinie wykaz kompozytorów oraz ich utworów wydanych przez wydawnictwo Neumanna w Lipsku. [Dawna sygnatura Muz III 359].