Siedemnasta Rocznica Wyzwolenia Malborka 1962 r. - afisz

Typ: DŻS Rok publikacji: 1962 Miejsce publikacji: Malbork Strony: 1 K. Sygnatura: DŻS - VII.12 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Malbork - historia - 20 w.
  • Obchody i uroczystości - 20 w.
  • Powiatowa Rada Narodowa w Malborku
Data dodania: 27.11.2012

Komitet organizacyjny obchodów 17-tej rocznicy wyzwolenia Malborka wydał w 1962 r. afisz przedstawiający program imprez związanych z tą rocznicą z dniem 17 marca 1945 r. Uroczystości trwały w od 16.03 do 18.03.1962 r. także 25.03.1962 r. miały odbyć się turnieje piłki ręcznej o Puchar Wyzwolenia Malborka i piłki siatkowej młodzików o Puchar Przewodniczącego Prezydium Powiatowej Rady Narodowej (PRN). W trakcie obchodów od 16 marca przewidziano m.in. uroczysty przemarsz ulicami miasta, pocztów sztandarowych, wojska, szkół, organizacji młodzieżowych, zakładów pracy i społeczeństwa. W drugim dniu odbyła się akademia w Garnizonowym Klubie Oficerskim przy ulicy VIII-go Plenum (dziś to Aleja Rodła - Sikorskiego). Trzeci dzień zajmowały koncert, konkurs recytatorski i wystawy fotografii, gazetek ściennych. Na egzemplarzu posiadanym przez Bibliotekę Elbląską widnieje pieczątka o treści - "Egzemplarz wyłączono z użytku" a na "odwrociu" pieczątka: "Wojewódzkie Archiwum Państwowe w Elblągu z siedzibą w Malborku".