Sieben Variationen ueber ein Zigeuner Lied. Op. 55, No 1025

Typ: Muzykalia Rok publikacji: 1820 ? Miejsce publikacji: Berlin Autor:
  • Weber, Carl Maria von
Strony: 7 Sygnatura: Muz. V 44 biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasła kluczowe:
  • Weber, Carl Maria von (1786-1826)
  • Druk muzyczny
  • Nuty
Data dodania: 31.01.2012

Carl Maria von Weber (1786-1826) – niemiecki kompozytor, dyrygent. Pochodził z muzykalnej rodziny: matka była śpiewaczką, bracia grali na różnych instrumentach, a ojciec zajmował stanowisko kapelmistrza. Carl pozostawił bogaty i różnorodny dorobek kompozytorski, począwszy od dzieł fortepianowych, poprzez koncerty na instrumenty dęte, po dzieła operowe. Biblioteka Elbląska w swojej kolekcji muzykaliów posiada m. in. zapis nutowy na fortepian "Siedem wariacji" jego autorstwa. Zeszyt z nutami pochodzi z kolekcji Henryka Nitschmanna, znawcy literatury polskiej, kompozytora i krytyka muzycznego. Druk w formacie 24 x 32,5 cm, współoprawny z innymi drukami muzycznymi (Muz. V 40-55).