Serenissimi Johannis Casimiri, poloniarum Sveciaeque principis, carcer Gallicus...

Typ: Stary druk Rok publikacji: 1645 Miejsce publikacji: Gedani Autor:
  • Wassenberg, Eberhard
Strony: 254, [1] Sygnatura: Pol.7.II.832 biblioteka cyfrowa link Języki: lat Hasła kluczowe:
  • Wassenberg, Eberhard (1610-1668)
  • Polska - polityka - 17 w.
  • Jan Kazimierz, król Polski (1609-1672)
Data dodania: 09.01.2014

Eberhard Wassenberg (1610-1668) - historyk przedstawiający wydarzenia polityczne i osobistości z XVII wieku. Tematem pracy jest uwięzienie Jana Kazimierza (z rozkazu Richeliego) we Francji. W publikacji autor zamieścił faksymilie niektórych dokumentów z 1639 r., związanych z tym wydarzeniem. Dawne sygnatury druku: D.4, F 735. Zewnętrzne oznaczenia: DT, NS. Druk oraz rękopis. Typ oprawy - półpergamin; krawędzie - barwione; obleczenie – biały pergamin orazwielobarwny marmurek; okładzina - tektura; pęknięcie zwięzów między blokiem a oprawą, poluzowanie oprawy, uszkodzenie przegubów; niewielkie przedarcia/ubytki; średnie zacieki/zaplamienia/zażółcenia/zbrązowienia. W 2010 r. druk poddano konserwacji zachowawczej w ramach projektu "Konserwacja zachowawcza druków XV-XVII w. Biblioteki Elbląskiej". Druki współoprawne (klocek introligatorski), sygn. Pol.7.II.831-Pol.7.II.833.