Ser Bałtycki– etykieta towarowa zastępcza

Typ: DŻS Rok publikacji: 1971 Miejsce publikacji: Gdańsk Strony: 1 K. Sygnatura: DŻS - VI.9 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Zakłady pracy
  • Sery - produkcja
  • Etykiety towarowe
  • Znaki towarowe
  • Etykiety towarowe zastępcze
  • Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Sztumie
Data dodania: 08.01.2013

Na zdjęciu etykieta towarowa zastępcza sera produkowanego przez Okręgową Spółdzielnię Mleczarską w Sztumie – Oddział Mikołajki Pomorskie. Ser Bałtycki (pełnotłusty) - gatunek I, (45 % tłuszczu) – 48 zł za 1 kg. Etykieta zastępcza – w latach 80tych XX w. była uproszczoną wersją zwyczajnej etykiety danego produktu. Etykiety zastępcze były powszechne z powodu braku dobrego papieru i farb drukarskich do etykiet właściwych. Były zwykle wykonywane przy pomocy stempli i fotokopii. Często wykonywano je na odwrotnej stronie etykiet produktów, których produkcja była niemożliwa ze względu na braki w zaopatrzeniu w surowce. Obecnie etykiety zastępcze są atrakcją dla kolekcjonerów. Biblioteka Elbląska w swoich zbiorach posiada kolekcję etykiet zastępczych różnych produktów.